Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

 

Kto z nas nie nosi latem okularów przeciwsłonecznych? Trzeba jednak pamiętać o tym, ze okulary okularom nie równe, a najlepsze są te z wysokim filtrem UV.

 

Ceny dobrych okularów przeciwsłonecznych

 

Okulary przeciwsłoneczne, które naprawdę mają chronić nas przed promieniami słonecznymi, mają swoją cenę

Autor zdjęcia: adifansnet

Liczy się skuteczność, a okulary przeciwsłoneczne, które naprawdę mają chronić nas przed promieniami słonecznymi, mają swoją cenę. W miarę dobre okulary można znaleźć już w granicach pięćdziesięciu złotych, jednak są i takie, które kosztują ponad czterysta.

Wiadomo, że nie zawsze cena świadczy o jakości, jednak w przypadku okularów przeciwsłonecznych bardzo często jednak to, co droższe jest skuteczniejsze.

 

Jakie okulary na lato, a jakie na zimę?

 

Zaleca się, aby zimą także korzystać z okularów przeciwsłonecznych, zwłaszcza, gdy promienie słońca odbijają się od leżącego na ziemi śniegu. Okulary przeciwsłoneczne sklep (taki jak ten na przykład: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne-386.html) oferuje swoim klientom specjalne okulary górskie, które doskonale nadają się na zimową wycieczkę w Tatry czy Pieniny (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieniny).

 

O swoje oczy zawsze warto zadbać, a promienie słoneczne, niestety mogą go uszkodzić, powodując między innymi:

 

  • pogorszenie wzroku
  • choroby siatkówki oka
  • zaćmę

Nie ma znaczenia czy okulary wykorzystujemy zimą, czy latem. Filtr UV działa w każdych warunkach tak samo. Można więc zakupić jedną parę okularów przeciwsłonecznych i korzystać z niej przez cały rok.

Lepiej mieć świadomość zagrożeń płynących z działania słońca, które wszyscy tak kochamy. Na szczęście nie trzeba bać się promieni słonecznych, jeżeli tylko wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, jakim są okulary słoneczne z wysokim filtrem. Dobra ochrona to podstawa, niezależnie od tego, czy wybieramy się w góry, na plażę, jedziemy autem, czy po prostu idziemy na spacer. Pamiętajmy także, że słońce świecące w oczy ma zwyczaj nas oślepiać, natomiast okulary słoneczne skutecznie temu zapobiegają.