Okulary przeciwsłoneczne męskie – modele XXL

Okulary przeciwsłoneczne męskie mogą być także dodatkiem niezwykle modnym. Hitem ostatnich sezonów są modele w rozmiarze XXL. Obok tego typu okularów z całą pewnością nie można przejść obojętnie.

Okulary przeciwsłoneczne męskie mogą być także dodatkiem niezwykle modnym

Autor zdjęcia: Victori∀

Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiednich oprawek. W przeciwieństwie do pań, panowanie mają stosunkowo niewiele możliwości na skorygowanie swoich rysów twarzy i ukrycie ewentualnych mankamentów. Męskie okulary przeciwsłoneczne korygują wzrok, nadają charakteru stylizacji itd. Ponadto okulary przeciwsłoneczne męskie sprawiają, że osoba je nosząca prezentuje się inteligentnie i elegancko.

Przed zakupem okularów warto dowiedzieć się jaki model w najlepszy sposób podkreśli atuty urody. Dobrze wybrane oprawki potrafią wyszczuplić lub nieco pogrubić twarz. Warto również pamiętać o stylu ubrań noszonych na co dzień. Całość powinna być bowiem jak najbardziej spójna ze sobą. W przypadku twarzy okrągłej najlepszym rozwiązaniem są oprawki prostokątne. Wprowadzają one kontrast dzięki, któremu twarz wydaje się być smuklejsza niż w rzeczywistości. Trzeba zrezygnować natomiast z oprawek okrągłych. Odwrotna zasada obowiązuje osoby o twarzach prostokątnych – one z kolei powinny postawić na okulary okrągłe, najlepiej utrzymane w ciemnej kolorystyce. Poszaleć natomiast mogą panowie z twarzami owalnymi.

Wszystkie okulary przeciwsłoneczne w rozmiarze XXL mają jedną podstawową zaletą. Każdy wygląda w nich dobrze, pod warunkiem, że wybierze odpowiedni kształt oprawek. Trzeba też pamiętać o proporcjach – im większa twarz, tym większe mogą być oprawki. Mężczyźni z twarzą szeroką i dużą śmiało mogą sięgnąć po największe modele. Panowie z twarzą szczuplejszą powinny natomiast postawić na rozmiar L, który w ich przypadku wystarczy.